Skontaktuj się z nami 🙋‍♀️ czekamy na Ciebie

📩 warszawa@ksztaltosfera.pl 📞 604 496 321

trzeba pamiętać, że przyjaciół należy starannie sobie wybierać.

Kilka faktów związanych z HIFU.


High Intensity Focused Ultrasound = zogniskowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W medycynie wykorzystywane od jakichś 20 lat, w medycynie estetycznej od kilku. Cechą charakterystyczną tej technologii jest zdolność dostarczenia wysokiej energii do głębokich warstw skóry bez uszkodzenia jej powierzchni. Pozwala to na uzyskanie silnego i głębokiego impulsu regeneracyjnego, który nie wiąże się z długą rekonwalescencją. W istocie HIFU najczęściej nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Efektem działania zabiegów jest silne przegrzanie tkanek skóry w punkcie zogniskowania ultradźwięków. Dobre urządzenia są w stanie selektywnie podgrzać tkankę do 60-70 stopni C. Uszkodzenie tkanek rozpoczyna proces ich regeneracji i przebudowy. Zabiegi wykonuje się na głębokościach od 1,5 do 9 lub nawet 13 mm.

lifting twarzy HIFU

medyczne efekty zastosowania technologii HIFU

Mitologia :).


> HIFU jest dobre ale HIFU 3D jest lepsze a 4D do już mistrzostwo świata. W najlepszym wypadku można to nazwać marketingową papką. Zasada działania tych urządzeń, w wypadku tych z 2, 3 lub 4D najczęściej produkcji chińskiej (sprowadzanych przez znany portal), z medycznego punktu widzenia jest taka sama. Różni się co najwyżej sposób przesuwania przetwornika generującego ultradźwięki, co może przyśpieszyć zabieg kosztem jego precyzji.
> HIFU zawsze jest takie samo, nie ma znaczenia jakie to urządzenie, bo to w istocie bardzo prosta technologia. Z pewnością nie jest to technologia rakietowa, ale... tam gdzie należyta staranność jest zamieniania na najwyższą wydajność, a kontrola jakości zastąpiona kontrolą ilości trudno gwarantować precyzję i powtarzalność parametrów zabiegu. Bez tego nie ma co marzyć o skutecznych i bezpiecznych procedurach.

JAKIE URZĄDZENIE HIFU

nie wszystkie urządzenia HIFU są godne polecenia

Do czego nadają się zabiegi HIFU?


Lifting to słowo klucz. Podniesienie owalu twarzy, lifting podbródka, lifting i ujędrnienie skóry brzucha, ud, ramion. Efekty są bardzo dobre. Skóra staje się jędrniejsza, grubsza, mocniejsza, bardziej zwarta, a co najważniejsze, zdecydowanie bardziej odporna na działanie grawitacji.

efekty zabiegu HIFU na podbródek

efekty po 1 zabiegu HIFU Lift - podbródek - źródło KształtoSfera

HIFU Lift - lifting ciała w technologii HIFU
HIFU Lift - ciało - efetkt po 1 zabiegu - źródło KształtoSfera

Drugie zastosowanie to precyzyjna redukcja tkanki tłuszczowej – tutaj efekt nie będzie należał do wielkich ale... możemy modelować bardzo kłopotliwe obszary takiej jak okolice kolan.

     HIFU lifting kolan

efekty po 1 zabiegu HIFU Modelowanie - okolice kolan- źródło KształtoSfera

Trzeci obszar to cellulit - tak HIFU może być także zabiegiem antycellulitowym. Oczywiście są ograniczenia - sprawdza się jedynie w wypadku cellulitu 1 lub 2 stopnia. Zaletą jest to, że pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu

HIFU cellulit - zabieg na cellulit 1 i 2 stopnia
HIFU Cellulit - efekty po 1 zabiegu, źródło KształtoSfera
Technologia 1 zabiegu.


Zabiegi HIFU nie wymagają powtarzania dla swojej skuteczności – to jest udowodnione. To oczywiście nie znaczy, że każdej osobie i w każdym wypadku wystarczy 1 zabieg. To zależy tak od kondycji skóry jak i od oczekiwań Klienta. Nasze doświadczenie pokazuje, że najczęściej efekty pojedynczego zabiegu są satysfakcjonujące.

Efekty – kiedy, kiedy, kiedy


Pierwszy rezultat widać bezpośrednio po zabiegu, ale pełna regeneracja i przebudowa tkanek to 12 a nawet 24 tygodnie.

lifting twarzy hifu na owal twarzy

HIFU Lift  - twarz, szyja, dekolt - efekty po 1 zabiegu źródło KształtoSfera

A czy jest to dobry zabieg dla mnie?


Cóż, z dużym prawdopodobieństwem tak, ale... zapraszamy na bezpłatną konsultację, bo nawet HIFU nie jest ani dla każdego, ani na wszystko :)

zabieg hifu w kształtosferze

HIFU lift, twarz, szyja, dekolt - zabiegi liftingu HIFU - KształtoSfera Warszawa

Zapraszamy do naszych lokali w Warszawie (22 425 25 28), Wrocławiu (71 341 82 15) i Poznaniu (61 670 90 00) na darmową konsultacje HIFU - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu konsultacji :)